Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Galvininkystė. Veislė Šarolė

Galvininkystė. Veislė Šarolė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Galvininkystė. Galvijų kondicijos ir jų formavimas. Galvijų mėsos produkcijos formavimas ir jį veikiantys faktoriai. Skeleto augimas. Raumenų augimas. Riebalų augimas. Šarolė veislė. Istorija. Tai prancūziška mėsinių. Veislei būdingi bruožai. Pašarai. Tvartai. Veisimas. Prieauglis. Žemės ūkiui reikia aukštos kvalifikacijos gyvulininkystės specialistų. Anotacija.

Ištrauka

Kondicija (įmitimas ir organų bei audinių būklė) nustatoma gyvulius apžiūrint (pvz., žvali, ar prasta išvaizda; lygūs, pasišiaušę, žvilgantys ar matiniai plaukai; standūs, elastingi, suglebe ar minkšti raumenys) ir išanalizavus duomenis apie jų šėrimą bei laikymą. Gyvulio kondicija per gyvenimą pasikeičia daug katų. Gyvuliai būna: veislinės, parodinės, darbinės, penėjimo ir badavimo kondicijos.
Veislinė kondicija gyvulys turi būti pakankamai įmitęs, žvalus, energingas. Gyvulį reikia šerti pagal pilnaverčius racionus ir sistemingai leisti vaikščioti. Veislinės kondicijos gyvulio organizmas turi būti visiškai tinkamas reprodukcijai: patelės – normaliai rujojančios, patinai – išskiriantys daug apvaisint tinkamos spermos. Tokia kondicija gyvulys pasiekia per 1,5-2 mėnesius.
Parodinė kondicija gyvuliai turi atrodyti taip, kad darytų įspūdį parodos lankytojams. Gyvuliai atskiriami nuo kitų, gerai šeriami ir gerai prižiūrimi, bet nutukę nepageidaujami. Nerekomenduojama laikyti parodinę kondiciją, todėl, kad pakenktų gyvulio galiai, o lytinės sistemos atsinaujina lėtokai.
Darbinė kondicija gyvulys turi būti įmitęs šiek tiek mažiau negu veislinės, energingas, žvalus. Šie gyvuliai šeriami daug angliavandenių turinčiais pašarai ir pamažu pratinami prie darbo. Buliukai iš kurių norima išauginti darbinius jaučius, kastruojami 8-12 mėn.
Penėjimo kondicija būdingas labai geras įmitimas. Tada gyvulys suapvalėja, labai sustorėja poodinis riebalų sluoksnis ant krūtinės, strėnų, prie uodegos pašaknio ir kitose vietose, riebalų susikaupia ant vidaus organų ir tarp raumenų.
Badavimo kondicija kai gyvuliai sulysta dėl blogo šėrimo arba ligos.
Gebėjimas ilgiau ar trumpiau išlaikyti vienokios ar kitokios kondicijos priklauso nuo gyvulio konstitucijos. Todėl nustatant kondiciją atsižvelgiama į gyvulio eksterjerą ir konstituciją.


Lietuvoje yra tinkamos mėsinių galvijų ir karvių žindenių auginimo sąlygos. Šalis turi tam tikrų pranašumų, palyginus su Vakarų Europos šalimis: dideli nepanaudotų žolynų plotai, nebrangi žemė ir pigi darbo jėga, daug ūkinių pastatų, tinkamų mėsiniams galvijams auginti. Tačiau yra veiksnių, ribojančių šio verslo plėtrą: palyginti nedidelės supirkimo kainos, neišplėtota kooperacija.
Integruojantis į ES, būtina gerinti galvijienos kokybę. Anksčiau Lietuvoje buvo auginamos dvi pagrindinės galvijų veislės – Lietuvos juodmargiai ir Lietuvos žalieji. Abi galvijų veislės
buvo gerinamos pieno ir mėsos produkcijos kryptimis. Šalies ūkiuose nebuvo grynaveislių
mėsinių galvijų. Į Lietuvą įvežta mėsinių galvijų bulių spermos, tačiau specializuotų ūkių,
kurie būtų auginę pieninės ir mėsinės veislės mišrūnus nebuvo.
Pagrindiniai skerdienos komponentai yra kaulai, raumenys ir riebalai. Nuo jų santykio priklauso skerdienos kokybė.
Skeleto augimas.
Kaulo audinys organizme atlieka atramine ir trofinę funkciją. Nuo skeleto priklauso gyvulio kūno sudėjimas, tipas ir eksterjeras. Normaliai besivystančios gyvulio absoliuti skeleto masė didėja, bet atskiros kūno dalys auga nevienoda sparta. Intensyviausiai auga ašinis skeletas, ypač juosmens, dubens ir krūtinės ląstos kaulai o, lėčiausiai – periferinis skeletas, kuriam priklauso galūnių kaulai.
Skirtingo periferinio ir ašinio skeleto masinio bei linijinio augimo labai kinta augančio kūno sudėjimas: liemuo pailgėja, darosi gilesnis ir platesnis, todėl raumenys geriau vystosi.
Kuo greičiau bręsta mėsinių veislių galvijai, tuo mėsinių savybių įtakos formavimui turės šėrimas pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis151.74 KB
Autoriusnisra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Kardišauskas
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Galvininkyste. Veisle Sarole [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Kardišauskas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą