Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>199 galvijų laikymo technologija

199 galvijų laikymo technologija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. 199 Karvių laikymo technologija. Karvidės. Karvių guoliavietės. Boksai. Karvių šėrimas, girdymas, mėšlo šalinimas. Išvados.

Ištrauka

Per pastaruosius dešimtmečius visų pasaulio šalių žemės ūkis buvo vis labiau specializuojamas, stambėjo ūkiai, didėjo gyvulių skaičius vidutiniškai viename ūkyje. Šimtmečiais valstiečiui tarnavusius arklius pakeitė traktoriai ir kiti mechanizmai. Įvairios mašinos padėjo labiau padidinti darbo našumą palengvinti darbą. Tai vertė ieškoti būdų, kad mašinos būtų kuo našesnės ir kad vienas žmogus galėtų atlikti daugiau darbo. Ūkininkai suprato, kad augindami vienos rūšies gyvulius, jie geriau sugebės įsigilinti į jų laikymo, veisimo, šėrimo ir pašarų ruošimo paslaptis, kad reikės vienodesnių pašarų jiems šerti, todėl nereikės tiek įvairių mašinų pašarams auginti ir ruošti. Paaiškėja, kad augindami kelių rūšių galvijus ūkiai negalės našiai dirbti, ir juos nukonkuruos kiti stambūs specializuoti ūkiai, galintys turėti galingesnę ir sudėtingesnę techniką.
Ekonomiškai tvirtose šalyse ūkininkams į pagalbą atėjo geros agroserviso tarnybos. Tai kooperatyvai ir įvairios sąjungos, padedančios ūkininkams spręsti iškilusiais problemas, ir kuo pelningiau realizuoti pagamintą produkciją.
Lietuvos gamtinės sąlygos yra palankios pieninei galvijininkystei plėtoti. Todėl tinkamai organizavus pašarų ruošimą, galvijų laikymą bei šėrimą galima būtų gauti daugiau ir geresnės kokybės pieno. Pieniniai galvijai gaudami ir nedaug koncentratų, gali duoti biologiškai vertingo ir labai žmogui reikalingo maisto – pieno.
Daugelio intensyvią pieninę galvijininkystę plėtojančių šalių patirtis rodo, kad melžiamoms karvėms bei galvijų prieaugliui nebūtina statyti brangius storasienius tvartus. Kai yra panašios klimato sąlygos kaip Lietuvoje, karvės laikomos lengvų konstrukcijų tvartuose, kurių statybai reikia kur kas mažiau ir pigesnių statybinių medžiagų. Sukurtos naujos daug efektyvesnės pašarų ruošimo, suaugusių galvijų bei prieauglio šėrimo ir laikymo sistemos.


Daugumoje Lietuvos ūkių taikomos dvi laikymo sistemos: 1)tvartinė ganyklinė ir 2)tvartinė. Tvartinė ganyklinė – galvijai žiemą laikomi tvarte,o vasara ganykloje, tvartinė-galvijai žiemą ir vasara laikomi tvarte. Galvijai tvartiniu ganykliniu laikotarpiu gali būti laikomi; pririšti, palaidi. Aš naudosiu tvartinę ganyklinę laikymo sistemą.
Laikant karves boksuose.Boksai padaro karvės,telyčios guoliavietę jaukesne,tačiau padidina tvarto kainą. Kiekviena karvė turi sausą, švarią individualią poilsio vietą kurioje ji laikoma palaida. Boksai tvarte išdėstyti eilėmis. Boksų matmenys nustatomi pagal karvės stambumą. Karvė bokse negali apsisukti.Todėl ten visuomet būna švaru. Galvijai boksuose nešeriami.Ėdžios statomos kitoje mėšlo šalinimo pusėje. Takas tarp ėdžių ir bokso turi būti 3,5 metrų pločio. Kiekvienai karvei reikia 0,70m. šėrimo fronto.Šiuo atveju karvės turi nuolatines ėdimo vietas ir viena kitos nestumdo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis11.78 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word gyvulai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais