Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvūnų laikymo technologija

Gyvūnų laikymo technologija

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Gyvūnų ir aplinkos apsaugos reikalavimai. Perspektyvi gyvūnų laikymo technologija. Tvarto vidaus įranga. Pašarų ruošimo ir gyvūnų šėrimo bei girdymo technologija, įranga. Mėšlo tvarkymas: šalinimas iš tvartų, laikymas. Tvarto vėdinimo sistema. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra susijęs su konkurencinga gyvūnų laikymo technologija. Besikuriančiose ir modernizuojamose Lietuvos fermose aktualu pritaikyti statybinius ir technologinius sprendimus, sintezuojančius šiuolaikines ekonomikos, etologijos ir ekologijos nuostatas. Ekonomikos sąlygos skatina statyti pigesnius, labiau prisitaikiusius prie rinkos tvartus. O pastaraisiais metais vis labiau sureikšminamos etologinės ir ekologinės nuostatos skatina grįžti prie natūralesnių gyvulių laikymo sąlygų. Nuo 1990 m. vis griežčiau reglamentuojami gyvulių bei gamtos apsaugos klausimai Europos Sąjungos direktyvomis bei tarptautinėmis konvencijomis, susitarimais. Ryškėja tendencija galvijus laikyti palaidus erdviose, neapšiltintose patalpose. Tai ne tik ekonominės (mažėja pieno, mėsos savikaina), bet ir fiziologinės priežastys. Tokiomis sąlygomis gyvuliai geriau vystosi. Apibendrinus naujausias žinias gyvulių laikymo klausimais, Vakarų, Skandinavijos valstybių patyrimą, Europos Sąjungos bei tarptautinių susitarimų reikalavimus gyvulių apsaugos klausimais, leidinyje pateikiami užsienyje išbandyti ir gerai įvertinti tvartų technologiniai bei techniniai sprendimai. Siūloma tvartų statybai bei vidaus įrangai daugiau naudoti vietines medžiagas, pirmiausia medieną.

Reikalavimus gyvulių bei gamtos apsaugai nusako: Darbotvarkė 21 Baltijos jūros regionui. Žemės ūkio sektorius. Serija Nr.2/98; ES direktyva 91/629 EEC "Minimalūs reikalavimai veršelių apsaugai"; Europos konvencija apie naminių gyvulių apsaugą; Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 12 27 nutarimas Nr.1640 "Specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos"; ES nutarimas Nr.2092/91 EEC "Organinis (ekologinis) ūkininkavimas". Technologinius reikalavimus nusako -Galvijų pastatų technologinio projektavimo taisyklės TPT-1-97.
Ekologiškai ūkininkaujant:
- gyvuliai laikomi palaidi. Tačiau yra išimtis, pagal kurią vyresnius kaip 6mėn. galvijus galima rišti. Rekonstruojant tvartą, reikia numatyti kasdieninį gyvulių pasivaikščiojimą;
- kai tvarte įrengtos grotelinės grindys, gyvulių guoliavietė turi būti gausiai kreikiama šiaudais;
- draudžiami aptvarai iš spygliuotos vielos. Tvarte taip pat negalima naudoti elektros užtvarų.
Specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos nurodo kelių, geležinkelių, energetinių statinių sanitarinės apsaugos zonų pločius, taip pat vandens telkinių apsaugos zonų ir juostų pločius. Tose zonose negalima statyti tvartų bei kitų pastatų. Taip pat nurodomos pačių fermų sanitarinės apsaugos zonų, kuriose negalima statyti gyvenamųjų namų, pločiai. Didelės galvijų fermos (mažiau kaip 1200 galvijų) apsaugos zonos plotis - 300 m. Tačiau ūkininkų sodybose mažiausias leistinas atstumas nuo ne didesnės kaip 50 vietų karvidės - 30m, o didesnės kaip 50 vietų-50 m.
Draudžiama statyti ūkininko ūkio pastatus už miestų, miestelių ir gyvenviečių ribų arčiau kaip 100 metrų iki vandens kranto linijos arba 50 metrų nuo terasos šlaito briaunų. Bet visais atvejais statoma potvynio metu neužliejamoje teritorijoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis18.3 KB
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvunu laikymo technologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais