Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvulininkystė (16)

Gyvulininkystė (16)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Gyvulininkystės kontrolinis darbas. Gyvulininkystės reikšmė. Gyvulininkystės mokslo ryšys su kitais mokslais. Gyvulių šėrimo ir paukščių lesinimo kontrolė. Paukštienos gamybos technologija. Gyvulininkystės reikšmė. Gyvulininkystės mokslo ryšys su kitais mokslais. Gyvulių šėrimo ir paukščių lesinimo kontrolė. Gyvulių šėrimas. Paukščių lesinimas. Paukštienos gamybos technologija. Broilerių mėsos gamybos technologija.

Ištrauka

Gyvulininkystė yra labai svarbi žemės ūkio šaka. Su gyvuliniais produktais – pienu, mėsa, kiašiniais – žmogus gauna apie 60 % reikalingų baltymų. Valstybė savo sprendimuose gyvulininkystei visada skyrė svarbų dėmesį. Žemės ūkio ir gamtos mokslai per pastarąjį dešimtmetį sukaupė daug naujų duomenų iš gyvulių biologijos, zootechnikos, veterinarijos, ekonomikos, darbo organizavimo, gamybos procesų mechanizavimo ir statybos. Remiantis tomis žiniomis ir turint stiprią ūkių materialinę-techninę bazę, šalyje susidarė salygos dar labiau specializuoti ir koncentruoti atskirų gyvulininkystės produktų gamybą, dėl to prireikė statyti pramonines gyvulininkystės įmones. Jose gamyba organizuojama pagal pažangią technologiją, ritmingai. Tokiose įmonėse kompleksiškai mechanizuota ir specializuota dauguma procesų. Gyvuliai ir paukščiai ekologiniame ūkyje – nepakeičiama mitybinių, apykaitinių procesų-dirva-augalai-gyvuliai-grandis. Laikant gyvulius susidaro uždari maistinių medžiagų apykaitos ciklai, kaupiamos organinės trąšos, išlaikomas ekologinio ūkininkavimo sistemos balansas. Įgivendinus ES nuostatus iškeltus žemės ūkiui, šalyje bus gaminama daug daugiau ir geresnės kokybės pigesnių gyvulininkystės produktų. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje žemės ūkio produktai pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2004-ųjų laikotarpiu, pabrango 7,2 procento.
Labiausiai pabrango lyginamuoju laikotarpiu gyvulininkystės produktai - 32,1 proc., iš jų pienas - 37,4 proc.,o kiaušiniai atpigo 3,1 procento.
Gyvulių ir paukščių kainos pirmąjį ketvirtį buvo 16,2 proc. didesnės nei 2004-ųjų sausį-kovą. Iš jų galvijai pabrango 38,6 proc., kiaulės - 6,9 proc., avys ir ožkos atpigo 4,5 proc., paukščiai atpigo 0,7 procento. Žemdirbiams ir gyvulių augintojams šiemet numatyta skirti per 780 mln. Lt paramą. Pasak Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento direktoriaus Rimanto Krasuckio, nors tai sudaro tik šiek tiek daugiau kaip pusę ES šalių senbuvių ūkininkams mokamų išmokų, tačiau šiemet Lietuvos žemdirbiai gaus ne mažiau negu praėjusiais metais. Už 2004 m. ūkininkams priskaičiuota 602,48 mln. Lt parama (jau išmokėta 493,2 mln. Lt). Kaip ir pernai tiesioginės išmokos bus mokamos dalimis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis23.46 KB
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word gyvulininkystes baigiamasis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 1 Klasė/kursas
  • S. Baranauskas
Pasidalink su draugais