Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Braškių auginimas

Braškių auginimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Dirva ir auginimo sąlygos. Dirvos paruošimas. Sodinimas. Braškių ligos ir kenkėjai. Ligos. Kenkėjai. Išvados.

Ištrauka

Braškė – viena vertingiausių uoginių augalų. Mūsų šalyje jos prinoksta pirmiausia. Be to braškių derejimą galima paankstinti auginant jas žieminiuose bei pavasariniuose šiltnamiuose ir po polieteleno arba agro plėvele.
Braškės yra pranašesnės už kitus sodo augalus – greičiausiai pradeda derėti. Tai naudinga tiems ūkininkams, kurie jas augina derindami su kitais sodo augalais.
Braškė priklauso erškėtinių (Rosaceae) šeimai, erškėtrožinių (Rosoideae) pošeimiui ir braškės (Fragaria l.) genčiai. [3]
Referato tikslas:
Gilintis į braškių morfologinius požymius ir biologines savybes.
Referato uždaviniai

1. Mokėti įvertinti braškių savybes.
2. Įvertinti biologines savybes.
3. Įvertinti braškių poreikį aplinkai.

Braškė – daugiametis žolinis, amžinai žaliuojantis augalas su aiškiai išsivysšiučiu šakniastiebiu, vadinamas kereliu. Kerelio antžeminę dalį sudaro trijų tipų ūgliai ir lapai. Pirmam tipui priklauso sutrumpėję ūgliai, kurie per metus užauga vos po 10 – 15 mm. Jie populiaria vadinami rageliais. Susiformavę rageliai turi viršūninį pumpurą, 3 – 7 lapų skrotelę ir šoninius pmpurus lapų pažastyse. Ragelio apačioje yra pridėtinės šaknys. Antram ūglių tipui priklauso ilgi ūgliai, vadinami ūsais. Jie susiformuoja iš vegetatyvinių pumpurų lapų pažastyse. Ir trečio tipo ūgliai yra žiedynai. Jie išauga iš ragelio viršūninio pumpuro.
Vienas žiedas žydi 4 -6 dienas. Augalas žydi 10 23 dienas.
Braškių vaisiai – uogos, jų paviršiuje išsidėstę riešutėliai su sėklomis. Žiemos metu dalis lapų žūsta, tačiau gausi lapija apsaugo braškių kerelius nuo iššalimo. Braškės neištvermingos žiemą, todėl Lietuvoje jos gali saugiai žiemoti tik posniego danga. Šalčiui jautresnės yra braškių šaknys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis96.73 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Braskiu auginimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Makūnas
Pasidalink su draugais