Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvulininkystė ir zoohigiena

Gyvulininkystė ir zoohigiena

  
 
 
123
Aprašymas

Atranka. Dirvožemis. Galvijai šeriami. Gyvulininkystė. Gyvulių veisimo metodai. Gyvulio konstitucija. Gyvulių laikymo higiena Europos Sąjungoje (ES). Gyvulių odos priežiūra. Kergiamų ir paršingų kiaulių šėrimas. Kiaulių laikymo higiena. Klimatas. Kuilių šėrimas.

Ištrauka

Atranka – gyv su pageidaujamais ūkiškai naudingais požymiais atrinkimas tolesniam naudojimui bei veisimui,kuriant naujas bei tobulinant esamas gyv veisles
Dirvožemis – nebūrų užkrėstas patogeniniai mikrobais, ir kad per dirvožemį neplistų gyvulių užkrečiamosios ligos.Fermų, gyvenviečių ir pramonės įmonių šiuklšlės ir nutekamieji vandenys turi būti renkami ir nukenksminami pagal sanitarijos reikalavimus. Užkrėstuose laukuose, pievose ir ganyklose patogeniniai mikrobai sunaikinami agrotechnika(sausinimu, trešimu,gyvulių ganymų aptvaruose) nedideli plotai dezinf, chlorkalkėmis.
Eksterjeras vertinamas nuo galvos, kaklo,keteros(gogo),nugaros,juosmuo,strėnos(užpakalis),krūtinė,pilvas,
Energijos gyvulys gauna – iš pašaruose esančių angliavandenių , riebalų ir proteinų.
Energijos poveiki karvėms lemia – svoris, produktyvumas,veršingumo laikas, kūno svorio didėjimas.
Galvijai šeriami – vasara 60-70% žalieji pašarai(žolė,kult pievų mišinys), apie 10-20% koncentruoti pašarai(kviečių miltai), apie 10% stambieji pašarai(šienas). Žiema 60-70% stambieji pašarai, 20% sultingieji, 10% koncent.
Gyvulininkystė – labai svarbi Ž.Ū šaka, apimanti galvijų, kiaulių, arklių, avių, ožkų,paukščių,kailinių žvėrelių ir bičių auginimą, laikymą ir priežiūrą bei veisimą ir panaudojimą mėsai, pienui, vilnai, kiaušiniams ir kitai gyvulinei produkcijai gauti.
Gyv interjeras – tai gyv vidaus organų išsidėstymas.
Gyv veisimo metodai – grynasis, kryžminimas; gamybinis,stelbiamasis,įterpiamasis, kuriamasis, kintamasis, hibridizavimas.Grynasis veisimas – tos pačios veislės gyvulių poravimas.Skirstomas į gimininga ir negiminingą poravimą.Giminingas poravimas t,yra kai poruojami tos pačios kartos gyvuliai.Negiminingas – kai skirtingu kartų.Kryžminimas – kai poruojami skirtingų veislių gyvuliai, gauti gyv vad. Mišrūnais.Kryžminimas reikalingas esamoms veislėms gerinti ir naujoms išvesti. Gamybinis(pramoninis) –skirtingų kultūrinių veislių arba vietinių ir specializuotų kulturinių veislių gyv poravimas. Kintamasis (rotacinis)-kai vienodos veislės patelės poruojamos su kitos veislės patinais.Stelbiamasis –vietinės(gerinamosios)veislės patelės sistemingai poruojamos su kultūrinės (gerinančiosios) veislės patinais.Įterpiamasis(kraujo įliejimas) – gerinamosios veislės patelės vieną kartą poruojamos su gerinančios veislės patinais, turinčiais itin ryškias pageidaujamas savybes. Kuriamasis(selekcinis) – kai norima iš dviejų ar daugiau veislių sukurti naują veislę su vertingomis panaudotų veislių savybėmis ir turinčių naujų, išskirtinių savybių. Hibridizavimas – skirtingų rūšių gyv poravimas.
Gyvulio eksterjeras – tai išorinė išvaizda, kūno sudėjimas.
Gyvulio konstitucija – tai visuma fiziologinių ir morfologinių savybių, apibūdinan čių jo atsparumą, stiprumą,prisitaikymą prie aplinkos sąlygų ir produktyviąsias savybes, dėl kurių gyvulys yra veisiamas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio špera
KategorijaŽemės ūkis
TipasŠperos
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.72 KB
AutoriusRemigijus
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvulininkystļ ir Zoohigiena.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-04-10 IP: 85.206.51.178
    rasa sako

    pirmam kursui tai yra kazkas reikalingo ir naujo , bet siaip tik remai.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą