Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Bitininkystė (2)

Bitininkystė (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Bitininkystė Lietuvoje. Medžioklinė bitininkystė. Drevinė bitininkystė. Sodo bitininkystė. Bičiulystė. Medaus produktai. Midus. Medus. Vaškas. Pagarba bitėms. Choreografija. Išvados.

Ištrauka

Bitininkyste Lietuvoje užsiimama labia seniai. Tačiau pirmosios žinios apie bites ir medų randamos tik XIII amžiaus kronikose ir metraščiuose.
Bitininkystės vystymosi išskiriami 4 ryškūs etapai: medžioklinė bitininkystė, drevinė, kelminė arba sodybinė ir rėminė bitininkystė. Šiuos 4 etapus plačiau aprašau savo darbe. Drevinės ir sodybinės bitininkystės laikotarpiu Lietuvoje susiformavo savotiška žmonių pažiūra į bites, gražūs papročiai ir tradicijos. Vienas iš jų likęs iki mūsų laikų – bičiulystė, apie šią gražią tadiciją taip pat pasakoju savo darbe. Reikia paminėti, kad labai svarbią vietą darbe užima ir pagrindinė bičių nauda žmogui tai – maisto produktai, vaistai, pasakojimas apie juos. Be paveikslėlių, kurie padeda mums papraščiau įsivaizduoti bitininkyste, paminėjau keletą posakių, kokiais mūsų senoliai bandydavo prisikviesti į savo namus bites ir aprašiau, bičių garbinimo tradicijas.

Bites ir jų darbo vaisius žmonija žino iš pačios senovės.
Bitė ir medus – indoeuropiečių prokalbės žodžiai. Lietuvių bitė turi bendrą šaknį su senovės vokiečių bini, airių – bech ir pan. Taip pat lietuvių žodis medus artimas senovės indų madhu. Senovės slavų – med, ir senovės vokiečių – metu.
Bitininkystės pradžia buvo laukinių bičių medaus kopinėjimas. Iš medžių uoksų (ąžuolų, pušų, liepų), bei pievų kimsų. Seniausias urvinis piešinys, vaizduojantis drėvinį bitininkavimą rastas Ispanijoje, Valensijos apylinkėse, prie Bikorpo, urve. Jis mokslininkų priskiriamas vėlyvajam paleolitui (12000 -10000 pr.m.e.)
Seniausia yra medžioklinė bitininkystė, kai žmonės ieškodavo miškuose bičių ir, radę drevę su bitėmis, korius su medumi išsipjaudavo, o bites sunaikindavo arba palikdavo be maisto. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis1.24 MB
Autoriusairida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bitininkyste (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą