Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio technika

Žemės ūkio technika

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Plūgo raida. Sėjamųjų mašinų raida. Javų nuėmimo mašinų raida. Pirmosios savaeigės žemės ūkio mašinos. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: XVII a. 8-me dešimtmetyje pradėjo intensyviai vystytis žėmės ūkio šakos, vystėsi fabrikai, didėjo miestai ir gyventojų skaičius. Besivystantis kapitalizmas žemės ūkį traukė į piniginius - prekinius santykius, tuo skatindamas žemdirbystės metodų tobulėjimą. Buvo pradėti pagrindai agrotechnikos vystymuisi, pirmieji bandymai, suvienijantys agronomijos, chemijos ir kitus žemės ūkio mokslus. Pirmosios žemės ūkio mašinos pasirodė Anglijoje XVIII a. pabaigoje. Tuo pačiu metu JAV pasirodė pirmieji žemės ūkio technikos išradimai. Kitose Europos šalyse žemės ūkio mašinos pradėjo plisti tik XIX a. antroje pusėjė.
Darbo objektas: Mašinų gamybos įtaka žemės ūkio technikos tobulėjimui.
Tikslas: Apžvelgti žemės dirbimo įrankių, žemės ūkio mašinų tobulėjimą.
Uždaviniai:
1. Plūgo raida;
2. Sėjamųjų mašinų raida;
3. Javų nuėmimo mašinų raida;
4. Pirmosios savaeigės žemės ūkio mašinos;
5. Pateikti išvadas.
Metodologija: Literatūros apžvalga.

Pagrindinis žemės dirbimo įrankis buvo plūgas. Jo tobulėjimas yra glaudžiai susijęs su agronomijos reikalavimais, tobulesnių ir specialiųjų dirvos dirbimo metodų sukūrimu ir kitokiais veiksniais.
Europoje buvo tobulinamas brabantiškas plūgas. Jo pagrindu Anglijoje sukurti roterdamietiškasis ir škotiškasis plūgai, Prancūzijoje – Dombalio plūgas, Vokietijoje – hohenheimo plūgas ir kt.
R. H. Rau sudarė plūgo tobulėjimo sistema – is pradžių žemė dirbama nusmailinta lazda (senieji Sirakūzai), tada buvo sukurti valdomi įrankiai (Julijus Cezaris), dar vėliau atsirado įrankiai, pagaminti iš trijų medžio gabalų (senovės grakai, romėnai, egiptiečiai). Vėliau išara ir rodiklis buvo sujungti skersiniu. Šį įrankį jau galėjo traukti gyvulys (romėnai). Vėliau šiam įrankiui buvo įtaisytas tarp išaros ir šliužės skersinis, kuris jį sustiprino dar labiau (Graikijos, Italijos, p. Prancūzijos plūgai). Šiuolaikinio plūgo prototipo rankenos, rodiklis, išara ir pavarža sudaro keturkampį. Tokio tipo plūgas dominavo nuo V iki XVI a. Indėnų, kiniečių ir kt. Tautų plūgai iki šio amžiaus pradžios savo forma, paprastumu ir primityvumu mažai skyrėsi nuo pirmykščių nusmailintos lazdos.
Plūgo raida Europoje. Ankščiausia žemės ūkis pradėjo vystytis Nyderlanduose XVII a. pabaigoje ir XVIII a. pradžioje buvo ariama Folžambo iš Roterdamo plūgu. Vėliau jis pateko į Angliją ir Prancūziją, kur buvo patobulintas. E. Tulis 1730 m. išrado eilinę sėjamąją ir arklinį kauptuką. 1767 m. Dž. Smolas pastatė pirmajį arimo įrankių fabriką. 1785m. anglas Ransonas užpatentavo ketinį noragą, 1803 m. iš apačios užgrūdintą noragą. 1818 m. buvo sukurtas hohenheimiškasis plūgas. Hohenheimo instituto direktorių pastangomis buvo įkurtos plūgų dirbtuvės ir šis plūgas plačiai paplito.
Iš pradžių plūgai buvo gaminami su sraigtiniais verstukais, brolių Veverkų vėliau buvo pagamintas kultūrinis verstuvas. H. Ekertas sukonstravo daugiavagį plūgą, R. Sakas - kultūrinį plūgą su priekiniais ratukais ir priešplūgiais.
Rusijoje pirmieji plūgai pradėti tobulinti XVIII a. pabaigoje. Populiarūs L. Rudnickio ir T. Petrenkos konstrukcijos pirmagaliniai plūgai. E. P. Šumanas sukonstravo patobulintą metalinį plūgą. Įdomi detalė – pasisukęs verstuvas. Verstuvas ir noragas buvo pagaminti iš ketaus, plūgas turėjo gylio reguliatorių.
Šiuo laikotarpiu Rusijoje buvo ieškoma naujų plūgo patobulinimo būdų. Atsirado naujasis rusiškasis plūgas, vėliau ypač paplitęs. Turėjo kombinuotus sraigtinius verstuvus, kuriais buvo ypač patogu arti sunkias, išdžiūvusias žemes. Arimo gylis siekė 18 cm. Šį plūga traukė du arkliai ir daugiau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.14 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio technika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą