Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Augalininkystės ūkis

Augalininkystės ūkis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Įvadas. Apie ūkį. Klimatinės sąlygos. Žemėlapis "Lietuvos klimatiniai rajonai". Žemėlapis "Vidutinis kritulių kiekis mm šiltuoju laikotarpiu". Dirvožeminės sąlygos. Žemėlapis "Lietuvos dirvožemiai, jų zonos ir rajonai". Žemėlapis "Lietuvos dirvožemių rajonai (pagal Juodį)". Hidroterminis koeficientas (HTK). Hidroterminio koeficiento skaičiavimas. Antierozinis augalų kalendorius. Augalų augimo ir vystymosi sąlygos. Sėjomaina. Bendras ūkio planas. Gyvenamųjų pastatų planas. Fermos planas. Pasėlių struktūra. Sėklų norma ir planuojamas derlius. Vasariniai miežiai. Dobilų ir motiejukų mišinys įsėliui. Žieminiai rugiai. Ankstyvosios bulvės. Vikių ir avižų mišinys. Auginamų kultūrų (pašarui( maistingumas). Mėšlas. Tvarte sukaupiamo mėšlo metinės išeigos iš 1 gyvulio. Žalioji trąša. Tręšimo planas. Balansas. Avininkystės reikšmė ir avių biologinės savybės. Trumpavilnės mėsos – vilnos tipo avių veislės. Pašarai avims. Pagrindiniai pašarai. Avių šėrimas ir laikymas ganykliniu periodu. Avių šėrimas ir laikymas tvartiniu laikotarpiu. Normuotas gyvulių šėrimo planas. Pastatai avims. Natūrali ganykla. Išvados.

Ištrauka

Darbas žemės ūkyje tai tikslinga, sąmoninga žmogaus veikla, jo egzistencijos šaltinis. Dirbdamas žemės ūkyje žmogus ne tik keičia aplinką, bet ir keičiasi pats. Kurdamas savo ūkį, žmogus privalo turėti žinių bagažą apie dirvožemio ir klimatines sąlygas, turi išmanyti augalų poreikius ir jų savybes, kad gautų maksimalų rezultatą. Ūkininkas turi įprasti prie nuolatinio lavinimosi , gebėjimo persikvalifikuoti dėl sparčiai atsirandančių naujų ūkininkavimo formų. Visa tai lemia Lietuvos stojimas į Europos Sąjungą.
Liętuvos žemdirbiai iš senų laikų maistui ir gyvulių pašarui augino įvairius augalus, tačiau vystantis mokslui ir technikai, iš esmės pasikeitė Lietuvos žemės ūkis. Dirvų melioracija, kultūrinimas, trąšos, cheminiai preparatai turėjo didelę rekšmę visų lauko augalų auginimo tobulinimui ir derlingumui. Žemdirbius visada domino, kaip gauti daugiau ir geros kokybės augalininkystės produkcijos, kokius augalus ir veisles auginti naudingiausia, kokias taikyti agrotechnines priemones. Dažnai prie augalininkystės ūkio derinamas gyvulininkystės ūkis. Ūkininkai apgalvojo, kad organinių trąšų galima gauti ir iš savo ūkio. Dvigubos šakos ūkiai populiarūs tarp mažai žemės turinčių ūkininkų, o specializuoti naudingesni daugiažiamiams ūkininkams.
Savo darbo objektu pasirinkau augalininkystės – gyvulininkystės ūkį Utenos rajone. Darbe aprašomos dirvožeminės, klimatinės sąlygos, apskaičiuojamas hidroterminis koeficientas; pateiktas apgalvotos sėjomainos variantas, pasėlių struktūra ir jų antierozinis kalendorius. Kiekviena sėjomainos kultūra aprašyta (biologinės savybės, rūšis, sėja, pasėlių priežiūra, ligos ir kenkėjai, dirvos dirbimas), paskaičiuota paimamos ir įnešamos iš dirvos maisto medžiagos, numatyta sėklos norma ir derlius, sudarytas tręšimo planas. Svarbiausias darbas – balanso paskaičiavimas, reikalingas sužinoti reikalingų maisto medžiagų kiekiui, kad dirvožemis nenusialintų ir augalai išaugintų planuotą derlių. Kultūros pasirinktos tokios, kad iš jų būtų galima pilnai pašerti avis, auginamas ūkyje mėsos ir kailių pardavimui. Darbe aprašytos auginamos rūšys ir visos avių auginimui reikalingos priemonės: tvartai, pašarai, ganyklos.
Rašydama šį darbą naudojausi literatūros šaltiniais, Lietuvoje atliktais moksliniais tyrimais, pateiktais tokiuose mokslinių darbų žurnaluose kaip "Lietuvos žemės ūkis" ir "Žemdirbystė". Domėjausi interneto medžiaga. Pasirinkdama kai kuriuos augalus, pvz. bulves, rėmiausi V. Žekonienės patarimais dėl naujausių veislių.
Norint kuo tobuliau išnaudoti ūkio teikiamą naudą, neužtenka vien tik gerai išmanyti žemės ūkio principus, bet tenka atsižvelgti ir į valstybės stojimą į ES, kuris kuo toliau, tuo labiau diktuoja žemės ūkio kryptį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis118.29 KB
Autoriuspablo
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasMiškų ir ekologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalininkystes ukis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą