Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Užtrūkusių karvių šėrimas, raciono balansavimas

Užtrūkusių karvių šėrimas, raciono balansavimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Karvių šėrimas. Karvės apetitas. Karvių šėrimas užtrukinimo metu. Užtrūkusių karvių šėrimas. Raciono balansavimas ir anijonų–katijonų balansas.

Ištrauka

Karvių šėrimas priklauso nuo jų kintančių fiziologinių funkcijų bei reagavimo į aplinkos sąlygas.
Karvės virškinimo traktas yra labai sudėtingas fabrikas, kurio veikla priklauso nuo to, kiek ir kaip sušeriami, kokios kokybės pašarai ir koks jų santykis. Racione turi būti visų reikalingų medžiagų. Nuo to, kaip sugebama spręsti šiuos klausimus, priklauso karvių pieno produkcija ir produktyvumo genetinių galimybių realizavimas.
Galvijai turi daugiakamerinį skrandį ir, kol jame vyksta fermentacija, suvirškina didžiąja maisto medžiagų dalį. Daugiakamerinis skrandis nuo vinkamerinio skiriasi tuo, kad:
• turi didelį fermentavimo katilą – didįjį prieskrandį, kuriame mikroorganizmai suskaido angliavandenius, pakeičia proteinu sudėtį ir sintetina vandenyje tirpius vitaminus;
• pagreitina fermentacijos procesą atrajodami, kramtydami ir seilėmis virškindami pašarą;
• fermentavimo produktus jie naudoja kaip papildomą maisto medžiagų šaltinį, nes didžiojo prieskrandžio paskirtis ir yra panaudoti sudėtingus angliavandenius.
Mikroorganizmai ir aplinkos temperatūra sudaro palankias sąlygas fermentacijai. Didžiajame prieskrandyje yra labai daug mikroorganizmų. Viename mililitre šio prieskrandžio skysčio jų randama 10 bilijonų. Iš jų apie 10 milijonų sudaro pirmuonys. Jie ne tik fermentuoja maisto medžiagas, bet ir gali suėsti bakterijas. Bakterijų santykis didžiajame prieskrandyje priklauso nuo angliavandeniu ir proteinų kiekio bei santykio ir ypač nuo pH (rūgštingumo) kitimo. Galvijai turi būti šeriami taip, kad kuo daugiau įsisavintų ir suvirškintų ląstelienos.
Optimalios sąlygos ląstelienai skaidyti susidaro, kai racione koncentruotųjų pašarų yra apie 30 proc., o šieno – apie 70 proc. Tada daugiausiai pasigamina acto rūgšties, iš kurios sintetinamas pienas ir pieno riebalai. Padidinus koncentratų kiekį iki 60 proc. labai padaugėja propiono ir labai sumažėja acto rūgšties. Todėl karvės pradeda tukti, o pieno riebumas mažėja.
Ląstelienos skaidymas priklauso nuo celiuliozę fermentuojančių bakterijų kiekio. Geriausios sąlygos toms bakterijoms daugintis yra tada, kai pakankamai lengvai fermentuojamos ląstelienos, didžiojo prieskrandžio pH 6-6,8 ir pakankamai azoto, mineralinių medžiagų bei vitaminų.
Pirmuonys didžiajame prieskrandyje skaido krakmolą bei kitas maisto medžiagas ir yra labai jautrūs aplinkos pH kitimui. Kai karvėms duodama daugiau koncentratų – kelis kartus per dieną, pirmuonių skaičius didžiajame prieskrandyje gali sumažėti. Tai yra nepageidautina. Tačiau karvių produktyvumas labai priklauso nuo koncentratų. Vadinasi, labai svarbu subalansuoti racioną, kad jame būtų krakmolo minimumas, ir karvėms duoti pilnavertį racioną ne rečiau kaip keturis kartus per parą. Didžiojo prieskrandžio pH galima šiek tiek kontroliuoti ir sušeriant koncentruotus bei stambiuosius pašarus atskirai. Tačiau manoma, kad geriausių rezultatų pasiekiama karves šeriant subalansuotais pašarų mišiniais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis24.13 KB
AutoriusInaBalerina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uztrukusiu karviu serimas raciono balansavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą