Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvulininkystė (7)

Gyvulininkystė (7)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Žemės ūkio gyvulių sėklinimas ir jo reikšmė gyvulininkystės vystymuisi. Veršelių iki 6mėn. amžiaus šėrimo schemos sudarymas. Ožkų produkcija. Išvados.

Ištrauka

Žemės ūkio gyvulių sėklinimas ir jo reikšmė gyvulininkystės vystymuisi

Žemės ūkio gyvulių sėklinimas turi didžiulę reikšmę gyvulininkystės vystymuisi. Gyvulių sėklinimo metodas leidžia dauguma patelių apvaisinti reproduktorių gerintojų sperma, greitai ir masiškai gerinti gyvulių veislines savybes bei didinti jų produktyvumą.
Labai svarbu galvijų formose vesti tikslią zootechninę apskaitą, nes be jos neįmanoma žinoti karvių užtrūkimo veršiavimosi bei sėklinimo laiko.
Reprodukcijos kontrolei reikia panaudoti ir individualias karvių lenteles, kurios pakabinamos virš karvės stovėjimo vietos. Tokioje lentelėje, be kitų duomenų , užrašoma sėklinimo ir vertingumo nustatymo bei numatoma veršiavimosi datos. Tam pačiam tikslui prie individualios karvės lentelės kabinamos spalvoto trikampio lentelės, kurių reikšmė tokia: geltona- karvė apsiveršiavusi, bet dar neapsėklinta, mėlyna- apsėklinta. Paaiškėjus, kad karvė apsivaisino ši lentelė nuimama.
Karvių bergždumui sumažinti labai svarbu laiku ir tinkamai jas sėklinti. Kiekviename ūkyje prie karvių bandos turi būti įrengtas sėklinimo punktas, o gamyboje pastatytas kilnojamas namelis. Sėklinimo punkte turi būti sudarytos sąlygos patikrinti spermos kokybę.
Du ar tris kartus sėklintos nepavaisintos karvės disponserizuojamos ir gydomos. Geriausia melžėjo šerdama, valydama ir melždama nustato rujojančias karves. Dabar pats objektyviausias bei tiksliausias būdas karvių rujoms nustatyti, pagal progesterono kiekį piene.
Jeigu karvė sveika ir tinkamai šeriama tai kaip parodyta 1pav. Praėjus 30 dienų po apsiveršiavimo piene progesterono kiekis padidėja daugiausiai 30-100 ng.ml karvės pradeda rujoti ir maždaug apie 65 dienas apsėklinamos ir 85 dieną galima nustatyti ar yra apsivaisinusi, ar yra veršingos.
Bet yra karvių "tylių rujų", be ryškių rujos žymių, todėl nepavyksta laiku išsiaiškinti karvių rujojimą, o jų būna apie 47-75% (1 lentelė) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis24.9 KB
Autoriusmante
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word kontrolinis darbas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą