Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Paukštininkystės plėtros ekonominiai rezultatai ir perspektyvos

Paukštininkystės plėtros ekonominiai rezultatai ir perspektyvos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Paukštininkystės šakos gamybos ištekliai ir rezultatai. Paukščių skaičius ir jo veiksniai. Gamybos apimtys ir jų veiksniai. Gamybos efektyvumas ir jo veiksniai. Paukštininkystės produktų vidaus rinka ir užsienio prekyba. Supirkimai ir jų veiksniai. Kainos ir jų veiksniai. Eksportas ir importas bei jų veiksniai. Lietuvos paukštininkystės plėtros perspektyvos Europos Sąjungos bendrojoje rinkoje. Nacionalinė ir Europos Sąjungos parama. Valstybės požiūris į ž.ū. produktų ir paukštininkystės produktų galimybes ir problemas. Išvados.

Ištrauka

Paukštininkystė yra viena iš pagrindinių gyvulininkystės šakų, todėl labai svarbi liaudies ūkiui. Jos dėka gyventojai aprūpinami geros kokybės dietiniais produktais, t.y. kiaušiniais ir paukštiena. Be to, tai viena iš produktyviausių gyvulininkystės šakų. Mat paukščiai anksti subręsta, greitai auga, yra vislūs, gyvybingi ir labai produktyvūs.
Paukštininkystės produktams būdingos geros maistinės savybės, todėl jų suvartojimas gali būti tam tikru kriterijumi, parodančiu kai kurių šalių gyventojų pragyvenimo lygį. Praktika rodo, kad, kai pragyvenimas gerėja, paukštininkystės produktų suvartojama daugiau negu kitų gyvulininkystės produktų. Kiaušinių ir paukštienos suvartojimas gali būti ir sveikos mitybos rodikliu. Paukštininkystės produktų suvartojimas priklauso nuo ekonominės padėties, mitybos tradicijų, paukštininkystės išvystymo ir kitų veiksnių. Būdinga tai, kad nei vienoje pasaulio šalyje religija nedraudžia šiuos produktus valgyti.
Kiaušiniams veisiamos dėsliosios vištos, paukštienai – mėsinės vištos, antys, kalakutai ir žąsys. Iš jų didžiausią reikšmę turi vištos, daug mažesnę – kalakutai, antys ir žąsys.
Šalutinė paukštininkystės produkcija yra plunksnos, pūkai, inkubacijos, paukščių pjovimo atliekos ir išmatos. Iš plunksnų ir pūkų gaminamos antklodės, pagalvės, meno gaminiai, iš paukščių pjovimo atliekų – mėsos ir kaulų miltai, pašariniai riebalai. Iš išmatų gaminami kompostai, sausos ir skystos organinės trąšos.
Kaip tik dabartiniu metu plečiant netradicinio žemės ūkio gamybos ir kaimo turizmo ūkius tikslinga laikyti dekoratyvius ir retus paukščius, kurių tikrai yra pasiilgę dauguma miesto gyventojų bei kiti gamtos mylėtojai. Augindami ne vien tik pramoninio tipo paukščius pagyviname ir pačią sodybą, išlaikome genofondą labai retų veislių, kurios jau po kelerių metų gali išnykti.
Darbe pateikiama paukštininkystės rinkos situacija ir pokyčiai per 2000, 2001, 2002 ir 2003 metus.

Paukščiai greitai auga, bręsta, yra vislūs, visaėdžiai, gerai suvartoja lesalus. Jiems būdingas perėjimo instinktas, šėrimasis. Dėl kryptingos veislininkystės, auginimo sąlygų gerinimo keitėsi biologinės ir ūkinės savybės. Naminiai paukščiai greičiau auga ir bręsta, yra daug produktyvesni už atitinkamus laukinius. Įvairių rūšių paukščiai pasižymi skirtingomis biologinėmis ir ūkinėmis savybėmis.
Toliau lentelėje pateikiamas ūkių grupavimas pagal paukščių skaičių 2003 metais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis56.55 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasprof. J. Čiulevičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paukstininkystes pletros ekonominiai rezultatai ir perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2009-04-19 IP: 78.57.108.224
    aiste sako

    geras!!! tik gaila kad seni duomenys :)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • prof. J. Čiulevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą