Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvūnų laikymo technologijos

Gyvūnų laikymo technologijos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Gyvūnų laikymo technologijos. Laikymo būdai. Pririštų galvijų laikymas. Palaidų galvijų laikymas. Gyvūnų gerovės ir aplinkos apsaugos reikalavimai gyvulininkystėje. Reikalavimai tvartų mikroklimatui. Tvartų vėdinimo sistemos. Tvartų vėdinimo sistemos. Tvarto vėdinimo sistemos parametrų skaičiavimas. Gyvulių laikymo technologija (tvarto technologinė schema, tvarto vidaus įranga). Šalta uždara gili karvidė. Paskaičiuojam tvarto vėdinimo sistemos parametrus ir parenkame įrengimus. Tvarto vėdinimo sistema. Karvidžių ventiliacijos sistema. Šachtinė vėdinimo sistema. Paskaičiuoju tvarto šildymo sistemos parametrus ir parinku įrengimus. Išvados.

Ištrauka

Laikymo būdai.
1. pririštas saitinis
2. palaido besaitinis
Lietuvoje dažniausiai taikomos dvi galvijų laikymo sistemos: tvartinė ir ganyklinė. Tvartinė sistema — žiemos laikotarpiu, o ganyklinė — vasaros laikotarpiu. Tačiau kartais ir vasarą galvijai laikomi tvarte arba šalia jo.
Pririštų galvijų laikymas. Pririšti galvijai laikomi perdarynėse, kurios dažniausiai išdėstomos eilėmis išilgai tvarto. Tarp perdarynių eilių įrengiamos ėdžios, nutiesiami pašaro ir mėšlo ta¬kai. Galvijai rišami saitais. Pririšti galvijai šeriami, girdomi ir mel¬žiami toje pačioje patalpoje, kurioje ir laikomi. Galvijams girdyti prie ėdžių įrengiamos automatinės girdytuvės. . Mėšlas iš karvidžių šalinamas transporte¬riais, traktoriniais buldozeriais, skreperiniais įrenginiais arba hid¬rauliniu būdu. Karvės melžiamos dažniausiai ten pat, kur ir laiko¬mos. Perdarynės kreikiamos smulkintais šiaudais arba durpėmis. Dur¬pių kraikas nors ir pagerina mėšlą, bet labiau užteršia patalpą ir gyvulius. Pririštoms karvėms laikyti svarbu parinkti optimalų per¬darynių ilgį. Kai jos per trumpos, karvėms nepatogu gulėti, dalis kūno kabo virš mėšlo tako, dėl to joms dažnai iškrinta makštys ir serga mastitais bei lytinių organų ligomis. Per ilgos perdarynės ne-higieniškos, nes tada mėšlas nepatenka į mėšlo kanalą ir atsigulusi karvė susiteršia tešmenį ir spenius. Be to, perdarynėms išvalyti rei¬kia daugiau darbo. Perdarynių grindys daromos iš betono, lentų ar išklojamos guminiais kilimėliais. Priekinėje dalyje perdarynės viena nuo kitos atskiriamos pertvaromis.
Tačiau pririštas galvijų laikymas turi ir trūkumų. Pririšti galvi¬jai mažiau juda. Melžėjų darbo sąlygos tokioje karvidėje sunkios. Pririštų galvijų priežiūra reikalauja didesnių darbo sąnaudų, o pašarų dalijimo, mėšlo šalinimo ir melžimo mechanizavimo prie¬monės brangiai kainuoja, beto gyvulių judėjimo laisvė neturi buti varžoma.
Palaidų galvijų laikymas. Lietuvoje palaidi galvijai pradėti laikyti nuo 1959 m. Palaidai laikant galvijus, jie gali daugiau judėti, lengviau juos šerti, šalinti mėšlą ir melžti. Šio galvijų laikymo būdo yra keli variantai: ant pusiau gilaus kraikant gilaus kraiko, boksuose ir kombinuotuose boksuose.
Boksinis- vieta gyvuliui gulėti, atitverta iš šonų. Jame gyvulys tik guli( reikalavimai 12-13 val. guli). Guli jaukiame, sausame, švariame, minkštame, šiltame(apšiltinto pagrindo). Įrengiamos pertvaros kad karvės viena kitos neprispaustų.
Naudojant smėlį guoliavietėms galima išvengti bakterijų veisimosi, bet jis gali užkimšti siurblius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis37.21 KB
Autoriusdeivis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word tvartu skaiciavimas1 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 11 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą