Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Augalininkystė (3)

Augalininkystė (3)

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvairių augalininkystės augalų auginimo sąlygos ir technologijos. Cukriniai runkeliai. Pašariniai runkeliai. Griežčiai. Bulvės. Linai. Kviečiai. Rugiai. Miežiai. Avižos. Žirniai. Lubinai. Kukurūzai. Daugiamečių varpinių žolių reikšmė, savybės. Daugiamečių ankštinių žolių reikšmė, savybės. Daugiamečių žolių auginimas ariamoje žemėje. Antsėlio daugiametėms žolėm parinkimas. Rapsai.

Ištrauka

Cukriniai runkeliai
Techninis augalas,teikiantis žaliavą cukraus pramonei.1pagr.prek.prod.cukringumas apie16%.Dirva ir vieta sėjomainoje. Sunkesnių dirvų augalai.LT tinkamiausios vidurio zonos.ger.priešs.-žiemk.gerai bulvės,kukurūzai.Dirvos paruošimas giliai iš rudens išart žemę.Žemės dirbimo sist.vasar.ankst.sėjos augalams.(kultivav.ir akėjimas 1-3k.)Tręšimas. Mėšlas40-60t/ha įterpti rudenį prieš gilų arimą.Mineral trąšų norma:N120,P120,K160.Azotas pavasarį.L.reik boro.Sėja ir sėkla. Sėti04mėn.III dekadoj.45cmtarpueili.Pasėlių priež prieš piktžoles naud.herbicidai(prieš sėją ir vegetac.metu).Nenaudojant herbicidų,galima akėti.akėjama skersai ar įstrižai eilučių.jei reik retinti,kas 15-20cm.Derliaus nėmimas. Subręsta10mėn.Naud.cukr runkelių kombainai,kurie nupjauna lapus,susmulkina,paskleidžia.Iškasa runkelius, talpina į savo bunkerius ir pakrauna į transporto priem
Pašariniai runkeliai
Sultingas,gyvulių gerai ėdamas pašaras.Vertingi ir jų lapai, kurie šeriami ar silosuojami.Šaknis cilindriška ar ovali.Reikia daug drėgmės.Vieta ir dirva sėjomainoje.Dirvai mažiau reiklūs,nei cukr.Geriau auga priemolyje.Užauga ir priesmėly,jei jie nerūgšūs.Tręšimas. Maisto medž.reik kiek mažiau,nei cukr.Dirvos dirbimas. Žr.:ž.dirbimo sist.vasariniam aug.Sėja. 10mėn.norma 12-15kg/ha.Derliaus nuėmimas.
Griežčiai
Maistingumu prilygsta pašar.runkeliams.Mažiau reiklūs dirvai.Kartokas skonis,todel gausiai šeriant jais karves,pablogėja pieno kokybė.Tręšiami mėšlu ir mineral.trąšom.Gali būti auginami sėklomis ir daigais.
Bulvės
Vienas iš svarbiausių maisto produktų.kilo iš P.amerikos.LT XVIIa.Gumbuose yra ~80proc.H2O,12-24proc.krakmolo.Bulvių baltymų vertė prilygsta kiaušinio baltymui. Iš mineral. medž .bulvėse svarbiausias K.Gam.krakmolas,spiritas,traškučiai.Jos žaliava ne tik maistui,bet ir pramonei.Geras paš.gyvuliams.Prikl.nuo veislės,gumbai būna ovalūs,pailgi.Minkštimas baltas ar gelsvas.Vegetac.trukmė. 50-120d.prikl.nuo anxtyvumo.Šalnoms neatsparios.Opt.dirvos temp.18.Šviesiamėgės.Kad visi kerai būtų gerai apšviesti,reik parinkti opt.sodinimo tankumą.Gerai auga puriose,struktūringose dirvose.Vieta sėjomainoje. Tink.prišsėlis-žiemk.lengvose dirvose-lubinai.Dirvos dirbimas. Ždirb.sist.vasar.vėlyv.sėjos aug.Jei bulvėms skirta dirva piktžolėta ir po žiemos supuolus,pavasarį ją galima perarti ir tuoj pat nuakėti,kad neišgaruotų drėgmė.Tręšimas. Vid.normosN90,P60,K90.Azotą priš sodinimą.Jei bulvės tręštos mėšlu,mineral.trąšų normą galima sumažinti.Sėkla ir sodinimas. Sodinamos kai pradeda žaliuoti ievos,apie05.15.70cm taprueiliu.Pasėlių priež. Nedaigintos bulvės dygsta apie3sav.per tą laiką dygsta ir piktžolės,kurios naikinamos kaupiant ir akėjant.Tai atliekama 2-3k.Dygstančių bulvių negalima nei kaupti,nei akėti,nes lūžta daigai.Iki žydėjimo jas galima apkaupti 2-3k.Prieš piktžoles naud.herbicidai.Prieš ligas,kenkėjus taip pat naud.chem.medž.Derliaus nuėmimas. 07,08,09,09.kasamos elevatorinėmis kasamosiomis ar bulvių kombainais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio špera
KategorijaŽemės ūkis
TipasŠperos
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.05 KB
Autoriusruta
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalininkyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 6 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą