Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvulininkystės mechanizavimas

Gyvulininkystės mechanizavimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Šieno gamybos technologijos. Šieno džiovinimas aktyviąja ventiliacija. Oro šildytuvai. Šiaudų dorojimo technologijos. Grūdų džiovinimas aktyvia ventiliacija. Elektriniai kaloriferiai. Vandens siurbliai, jų veikimas. Vandens slėgio įrengimai, girdyklos. Pavytinto siloso gamybos technologijos. Nevytinto siloso gamybos technologijos. Šienainio gamybos technologijos. Bulvių, šakniavaisių sandėliavimo įrenginiai. Krovinių transportavimo ir krovimo priemonės. Pašarų maišytuvai. Pašarų smulkintuvai. Automatinės sausų pašarų šėryklos. Stacionariniai pašarų dalytuvai. Drėgnų pašarų (jovalo), paruošimas ir išdalijimas. Pašarų paruošimas ir išdalijimas elektrifikuotu vežimėliu. Kombinuotųjų pašarų dalijimas kiaulėms. Skystų pašarų ruošimas ir išdalijimas kiaulėms. Elementiniai vandens šildytuvai. Paršavimosi gardai. Jų įrengimai. Grupiniai kiaulių laikymo gardai. Pririštas karvių laikymas. Pašarų ar jų mišinių ruošimas galvijams. Pašarų ar jų mišinių išdalijimas galvijams. Mechaninių mėšlo šalinimo priemonių klasifikacija ir veikimas. Mėšlo šalinimas į mėšlidę. mėšlo šalinimo į laukus technologijos ir įrenginiai. Palaidas karvių laikymas, karvidžių įrengimai. Paukščių laikymas, paukštidžių įrengimai. Skysto mėšlo šalinimas ir panaudojimas. Ultravioletinių spindulių lempos, jų panaudojimas. Infraraudonųjų spindulių lempos, jų panaudojimas. Elektrinis aptvaras. Patalpų ir grindų šildymas.

Ištrauka

1. šieno gamybos technologijos.
šienas- tai džiovinta žolė, kurioje yra ne daugiau kaip 16-18% drėgmės. šieno kokybė priklauso nuo žolės rūšies, šienavimo laiko, oro sąlygų, džiovinimo ir laikymo būdo. džiovinant žolę lauke, neišvengiami pašarinių medžiagų nuostoliai dėl mašinų poveikio ir vykstančių biocheminių procesų, veikiant drėgmei, šilumai ir netgi saulei. džiovinant žolę lauke iki 16-18% medž. nuostoliai būna 25-50%. mechan. nuostoliai – 5-10%, biochem. – 20-40%. džiovinimą lauke galima sutrumpinti mechan apdorojant žolę. cheminis būdas, kai žolynai apipurškiami įv chem medž gali paspartinti žolės džiūvimą 1,2-1,3 karto.
šieno technologinė schema: žolės pjovimas – vartymas, sugrėbimas – surinkimas, transportavimas – krovimas į laikymo vietą – džiovinimas aktyviąja ventiliacija.

2. šieno džiovinimas aktyviąja ventiliacija. oro šildytuvai.
džiovinamas nesmulkintas, palaidas, smulkintas ir presuotas šienas. nupjauta žolė vytinama iki 40-45% drėgnumo, sugrėbiama ir transportuojama į daržines ar pastoges. atvežta žolė kraunama ant aktyviosios ventiliacijos kanalų 2-2,5 m storio sl. po to išjungiamas ventiliatorius, kuris įrengtas pagrindinio kanalo pradžioje. dažniausiai naudojami ašiniai ventiliatoriai, kurių našumas ne mažesnis 1800 kubinių metrų/ h. ventiliatoriai montuojami daržinėje, o išorinės įsiurbimo angos uždengiamos metaliniu tinklu.
oro skirstymo sistemos, pagal oro tiekimo būdą: vertikaliai, horizontaliai. abiejose sistemose oras per šieno sluoksnį eina slegiamas arba siurbiamas. oro skirstymo sistema sudaryta iš pagrindinio kanalo ir atsišakojimų. pagrindinis kanalas g b atviras arba uždaras. oro skirstymo sistemų kanalai būna įv konstrukcijų ir formų. dažniausiai naud trapecinės, pusiau cilindrinės, trikampio formos kanalai. pagrindiniame kanale oro judėjimo greitis 7-10m/s, o atsišakojimuose 5-7 m/s. sunaudojamo oro kiekis, kuris reikalingas apvytintai žolei džiovinti, priklauso nuo meterologijos. sąlygų, žolės, drėgnio, stiebelių stambumo. palaidas šienas ant oro paskirstymo kanalų iškraunamas pneumatiniais, o presuotas juostiniais transporteriais. nesmulkintas palaidas šienas kraunamas ant kanalų, vienodo storio sluoksniu. įjungtas ventiliatorius pučia orą pro kanalo plyšius. pirmą parą ventiliatorius nestabdomas ir naktį, o paskui įjungiamas tik dienai. po 6 d išdžiūvus pirmajam sluoksniui ant jo kraunamas naujas iki 2 m storio sluoksnis, o paskui 3 1-1,5 m storio. bendras storis 4,5-5 m ventiliatorius išjungiamas kai nėra šieno įkaitimo požymių. smulkinto šieno džiovinimas aktyviaja ventiliacija yra vienas iš perspektyvių šieno gamybos būdų, nes galima mechanizuoti ne tik iškrovimo darbus, bet ir šieno dalijimą gyvuliams. smulkintas šienas užima 25% mažiau vietos, nei nesmulkintas. džiovinant presuotą šieną būna žymiai mažesnis medž nuostoliai. šieno ryšuliai džiovinamui vežami priekabomis ar platformomis. kanalai užkraunami taip kad pro ryšulius geriau praeitų pučiamas oras. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio špera
KategorijaŽemės ūkis
TipasŠperos
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis29.12 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word spera [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą