Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Augalininkystės – gyvulininkystės krypties ūkis

Augalininkystės – gyvulininkystės krypties ūkis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Apie ūkį. Dirvožemis. Antierozinis augalų kalendorius. Pasėlių struktūra. Sėjomaina. Miežių auginimo technologija. Biologinės savybės ir auginimo sąlygos. Auginimo agrotechnika. Raudonųjų dobilų įsėlis miežiams. Bulvių auginimo technologija. Biologinės ir ūkinės savybės. Veislės. Auginimo agrotechnika. Kukurūzai. Grikių auginimo technologija. Biologinės savybės ir auginimo sąlygos. Veislės. Auginimo agrotechnika. Auginamų kultūrų (pašarui) maistingumas. Galvijai. Pašarai. Galvijų ūkinės ir biologinės savybės. Galvijų laikymo technologija. Kiaulės. Kiaulių ūkinės ir biologinės savybės. Mėšlas. Maisto medžiagų balansas dirvoje. Išvados.

Ištrauka

Nuo senų laikų žmogus vertėsi augalininkyste ir gyvulininkyste. Daugėjo žmonių, atitinkamai reikėjo daugiau maisto, kad išgyventi, tam reikėjo didelio triūso. Žmogus turėjo išmokti gyventi, tai žinojimas gerų ūkininkavimo būdų padėjo spręsti kaimo gyventojų mažėjimo bei mažų pajamų iš ūkininkavimo problemas, kurios ir dabar mums aktualios.
Darbas žemės ūkyje tai tikslinga, sąmoninga žmogaus veikla, jo egzistencijos šaltinis. Dirbdamas žemės ūkyje žmogus ne tik keičia aplinką, bet ir keičiasi pats. Kurdamas savo ūkį, žmogus privalo turėti žinių bagažą apie dirvožemio ir klimatines sąlygas, turi išmanyti augalų poreikius ir jų savybes, kad gautų maksimalų rezultatą. Ūkininkas turi įprasti prie nuolatinio lavinimosi , gebėjimo persikvalifikuoti dėl sparčiai atsirandančių naujų ūkininkavimo formų. Visa tai lemia Lietuvos buvimas Europos Sąjungoje.
Norint tų problemų išvengti, mes turime pažinti augalų biologines savybes ir auginimo sąlygas, aptarti rekomenduojamas auginti veisles ir, remiantis Lietuvoje atliktų tyrimų duomenimis, aptarti šiuolaikinę lauko augalų auginimo agrotechniką, neveltui mus visuomet domino, kaip gauti daugiau ir geros kokybės augalininkystės produkcijos, kokius augalus ir veisles auginti naudingiausia.
Žemės ūkis yra svarbus žmogaus maitintojas. Savo darbe bandžiau išlaikyti balansą tarp išnešamų maisto medžiagų ir įnešamų. Savo ūkininkavimo vieta pasirinkau atsižvelgdama į dirvožemį derlingumą, reljefą, klimatines sąlygas, rajono specifiką.
Mano nuomone , geriau yra specelizuotis siauresnėje srityje, o ne auginti po keletą įvairių rūšių naminių gyvulių. Aš auginu nedaug karvių, nes mano ūkis daugiau remiasi į augalininkystę.
Norint kuo tobuliau išnaudoti ūkio teikiamą naudą, neužtenka vien tik gerai išmanyti žemės ūkio principus, bet tenka atsižvelgti ir į valstybės stojimą į ES, kuris kuo toliau, tuo labiau diktuoja žemės ūkio kryptį.
Tikiuosi parašęs šį darbą aš sužinosiu daug man naudingos informacijos, kurią gal galėsiu ateityje pritaikyti praktiškai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis61.05 KB
Autoriuspablo
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasMiškų ir ekologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalininkystes gyvulininkystes krypties ukis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą